VG er ute med ny profilfilm. Etter filmene "Birds & Bees" som stilte det evige spørsmålet om hvordan livet starter og "Helvete" som tok for seg evigheten, har vi denne gangen ironisert lett over den oppvoksende generasjonen.
Livet er fullt av store og små spørsmål. VGs nye film handler om det største spørsmålet av dem alle. Spørsmålet vi alle en gang har stilt oss som barn, for deretter å bli svar skyldig som voksen.
Telenor og Dinamo har utviklet en kampanje rettet mot foreldre som handler om barn og unge, gruppen som er minst i stand til å skille og sortere informasjon og henvendelser som kommer via nettet og mobilen. I tillegg til støtende innhold på nettet er mobilen også en sosial utfordring for mange unge fordi man blir utsatt for mobbing. I tillegg til reklame ruller en omfattende skoleturné på veien for å øke elevenes bevissthet rundt digital mobbing og konsekvenser.
Turneen er et samarbeid mellom Telenor, BarneVakten, Røde Kors og Medietilsynet.